Żywność liofilizowana Lyommy Kurczak w sosie serowo-porowym z makaronem bezglutenowym 163 g/748 kcal
Żywność liofilizowana Lyommy Kurczak w sosie serowo-porowym z makaronem bezglutenowym 163 g/748 kcal
Kurczak w sosie serowo-porowym z bezglutenowym makaronem stanowi kompletny i szybki do przygotowania posiłek liofilizowany. Dzięki optymalnemu balansowi białek i węglowodanów danie doskonale wspomaga regenerację sił nawet po najbardziej wymagających wyzwaniach. Proces liofilizacji sprawia, że posiłek ma długi okres przechowywania i jest lekki, co nie powoduje dodatkowego obciążenia bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to metoda próżniowego odwodnienia żywności przy bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Specjalnie opracowana technologia produkcji zapewnia, że żywność liofilizowana jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, doskonałym we wszystkich aspektach.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania dla uprawiania różnorodnych sportów ekstremalnych jak wspinaczka, turystyka górska, żeglarstwo czy turystyka kwalifikowana zarówno podczas lata, jak i zimy. Korzystają z nich polarnicy, podróżnicy, sportowcy podczas wypraw czy obozów.
Składniki
Makaron bezglutenowy 27% (mąka kukurydziana), filet z kurczaka 16%, kalafior różyczki 14%, mleko 14%, por 8%, szynka wędzona wieprzowa (mięso wieprzowe, sól) 6%, ser camembert 6%, śmietanka 5%, ser z niebieską pleśnią 3%, mąka kukurydziana, olej kokosowy, sól, rozmaryn, pieprz.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 18,8 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 13,2 g
- węglowodany - 48,5 g, w tym cukry - 5,9 g
- błonnik - 6,8 g
- białko - 27,3 g
- sól - 2,1 g
- wartość energetyczna - 459 kcal / 1924 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 163 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 163 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1924 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 459 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 3136 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 748 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 27.3 g/100 g |
| Tłuszcze | 18.8 g/100 g |
| Węglowodany | 48.5 g/100 g |
| Cukry | 5.9 g/100 g |
| Sól | 2.1 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 13.2 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905514780002 |
| Producent | Lyommy |
| Data ważności | 2030-12-01 |
| EAN |