lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Żywność liofilizowana Lyommy Leczo z cukinią 84 g/380 kcal
Leczo z cukinią to wartościowy i prosty do przyrządzenia posiłek liofilizowany. Dzięki odpowiedniej kompozycji białka i węglowodanów danie wspomaga pełną regenerację po nawet najbardziej wymagających wyprawach. Proces liofilizacji pozwala na jego długą trwałość i lekkość, co nie obciąża bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowej dehydratacji żywności przy bardzo niskich temperaturach, sięgających -50 st. C. Dzięki specyficznej technologii produkcji, żywność liofilizowana stanowi pełnowartościowy, wysokoenergetyczny posiłek, kompletny w każdym zakresie.
Dania liofilizowane spełniają surowe wymagania związane z różnymi sportami ekstremalnymi, jak wspinaczka czy turystyka wysokogórska, a także żeglarstwo i turystyka kwalifikowana, zarówno letnia jak i zimowa. Wykorzystywane są przez polarników, podróżników czy sportowców podczas różnych wypraw i obozów.
Składniki
Cukinia 40%, mięso mielone wieprzowo-wołowe 20% (wieprzowina 80%, wołowina 20%), papryka, passata pomidorowa (pomidory, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), koncentrat pomidorowy, cebula, czosnek, koncentrat bulionu wołowego (sól, tłuszcz shea, skrobia kukurydziana, pomidory, cebula, seler, mięso wołowe w proszku, cukier karmelizowany, przyprawy, naturalny aromat wołowy, lubczyk, czosnek), sól, olej kokosowy, przyprawy, zioła.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 25 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 10,1 g
- węglowodany - 19,6 g, w tym cukry - 9,5 g
- błonnik - 13,7 g
- białko - 29,8 g
- sól - 4,6 g
- wartość energetyczna - 452 kcal / 1875 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 84 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 84 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1875 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 452 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1575 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 380 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 29.8 g/100 g |
| Tłuszcze | 25 g/100 g |
| Węglowodany | 19.6 g/100 g |
| Cukry | 9.5 g/100 g |
| Sól | 4.6 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 10.1 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905280670903 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |